RE/MAX

Nela Havelová

V sieti RE/MAX pôsobí od r. 2012 ako partnerka predaja kancelárie RE/MAX Good Choice v Skalici. Patrí k úspešným členom Top Club Gold na Slovensku. Za rok 2015 získala za výšku dosiahnutej produkcie prestížne medzinárodné ocenenie Executive Club Award. Je úspešným držiteľom certifikácie ISO 17024.

Kedy sa u Vás po prvýkrát zrodila myšlienka stať sa partnerkou predaja?

Keď ma oslovil dlhoročný kamarát a spolužiak zo základnej školy, aby som skúsila prácu v realitách, zaváhala som asi len na 10 min. Nevedela som si predstaviť, čo ma čaká, ale moja odpoveď bola: „…a prečo nie…“ Nástup bol rýchly, lebo školenie Power Start začínalo hneď na druhý deň. Teraz viem, že to bol ten správny krok v mojom živote.

Prečo práve RE/MAX?

Sieť RE/MAX som nepoznala. Keďže sa otvorila nová pobočka na Záhorí, videla som v tom príležitosť.

Pamätáte si na Vaše prvé začiatky?

Začínala som s kolegom/majiteľom kancelárie len vo dvojici. Všetko bolo pre nás nové, ťažké, mohli sme sa spoľahnúť len jeden na druhého a keďže sme boli obaja „začiatočníci“, učili sme sa na vlastných chybách. S odstupom času môžem posúdiť, že čo sa človek naučí sám, zapamätá si na celý život.

Čo je podľa Vás príťažlivé na podnikaní s realitami?

Práca realitného partnera predaja je nevšedná tým, že nikdy neviete, s kým sa v daný deň stretnete. Osudy ľudí sú rôznorodé, na jednej strane sú klienti, ktorí sú nadšení z nového bytu, domu, na druhej strane sa stretávam s ľuďmi, ktorým osud nebol naklonený a potrebujú pomoc. Vtedy potrebujem byť nielen obchodníkom, ale i dobrým radcom, psychológom, trošku právnikom a daňovým pracovníkom, ale hlavne človekom, ktorý má záujem pomôcť druhému. Dôležité je pre mňa to, že spokojní klienti ma odporúčajú ďalej. Vtedy viem, že svoju prácu robím dobre a zodpovedne.

Čo na svojej práci milujete a čo ste svojej práci museli obetovať?

Veľmi rada sa stretávam s ľuďmi, viem si naplánovať svoj čas tak, ako potrebujem, no na druhej strane, ak je práca, vtedy človek musí obetovať víkendy, sviatky či svoje osobné voľno. Na svojej práci milujem: stretávanie sa s ľuďmi, stále nové zážitky, perfektný tím v kancelárii, organizujem si svoj čas ako potrebujem. Obetovať som musela čas s rodinou počas víkendov.

Ako prebieha Váš pracovný deň?

Snažím sa každý deň byť v kancelárii, nielen že je mi tam medzi kolegami skvele, ale keď sa rieši nejaký obchod, vždy sa niečo nové priučím alebo získam novú skúsenosť. Stále sa s kolegami informujeme o novinkách. Práca realitného partnera predaja ma veľmi baví, preto neberiem svoju prácu ako „prácu“, ale ako „záľubu“. Teším sa na každý pracovný deň – obhliadky, nábory, stretnutia s klientami, káva s priateľmi, banky, katastre, nejaké úrady a samozrejme nemôžem zabudnúť ani na čas strávený v aute telefonovaním.

Ako to robíte, že ste úspešná? Aký je Váš recept na úspech?

Snažím sa každému vyjsť v ústrety priateľským a úprimným úsmevom. Empatia je pre mňa slovo, ktoré znamená veľa, ak sa vcítim do človeka, ktorý potrebuje poradiť alebo pomôcť, vtedy konám ako by som bola na jeho mieste ja. Vlastné chyby ma posúvajú ďalej, pretože prídu len raz, v ostatných prípadoch sa ich snažím eliminovať. Keďže sa snažím pracovať a pristupovať ku klientom zodpovedne, úspech by mal byť potom zaručený.

Aká je Vaša vízia do budúcnosti, Vaše ambície?

Stať sa partnerom predaja, ktorý sa neustále vzdeláva a posúvať svoje hranice a ciele stále vyššie v tomto odbore. Byť každým rokom lepší a lepší.

Čo by ste odporučili začínajúcim partnerom predaja?

V prvom rade je to neustále vzdelávanie sa. Školenia, ktoré sú ponúkané, pomôžu každému partnerovi predaja. Vždy je si čo zobrať k srdcu a aplikovať to v praxi. Každému začínajúcemu partnerovi predaja pomôže aj mentor, ktorý ho usmerní, pomôže s daným prípadom. Získa od neho veľa pozitívnych informácií a skúseností. Keďže sieť RE/MAX je nadnárodná spoločnosť, kolegov je veľa, spolupráca s nimi je skvelá a aj keď začínajúceho partnera predaja niekto osloví s dopytom, vie sa rýchlo obrátiť na skúseného profesionála.

Kto má podľa Vás šancu preraziť v realitnom biznise?

Tí, ktorí sa nevzdávajú, len silní a vytrvalí ľudia dokážu prejsť „kus cesty“, na konci ktorej sú vidieť potom aj výsledky.